You are here
Home > Lifestyle > Dlaczego TEGO nie robisz.

Dlaczego TEGO nie robisz.

Maciek tego nie robił. Ciągle o tym myślał, ale nic z tego. Po prostu nie wychodziło. Szukał nowych sposobów jak to zrobić, kilku spróbował i ku jego zdumieniu, zaczęło wychodzić całkiem nieźle!

Dlaczego Maciek już TEGO nie robi?

1. Ciągle o tym mówi
Wszyscy dookoła już wiedzą co zrobi. Genialny pomysł! – mówią. On czuje się zajebiście, bo każdy mu mówi, że zajebiście to rozkminił. Przeczytał gdzieś, że powinien powiedzieć o tym wszystkim znajomym, bo to zwiększa szanse na powodzenie.

2. Czeka na odpowiedni moment
Ważne, aby zrobić to w odpowiedniej chwili. Teraz nie ma co, bo najlepiej będzie za 2 miesiące. To zbyt dobra rzecz, żeby ją przekreślić przez nieodpowiedzialny timing. Widział statystyki – według trendów teraz jest dołek.

3. Dużo o tym myśli
Stale poprawia pomysł w swojej głowie, przewiduje scenariusze, szuka przeszkód, na które wymyśla od razu rozwiązania. A gdy to wypali, to będzie przekozak i wszyscy będą mu zazdrościć. Pozwala sobie odpłynąć w przyjemne wizje, bo w końcu wizualizacja to część procesu. Trzeba widzieć po co się to robi.

4. Nie ma wystarczających środków
Jak już ma to zrobić, to perfekcyjnie. Nie ma co bawić się w podstawowe wersje. Start small jest dla amatorów. Jego pomysł jest wybitny i dlatego musi wejść z pierdolnięciem. Każdy składnik sukcesu musi być wysokiej jakości.

5. Wie, że mu się uda
Nie ma wątpliwości – w jego głowie wszystko wypaliło, wszyscy mówią mu, że ma świetny pomysł, sprawdził trendy – wszystko się zgadza, i przeczytał, że robi to dobrze. A co jeśli nie wyjdzie? Niee, nie ma szans, żeby się nie udało.

A czemu poprzednie pomysły nie wyszły?

Bo pojawiły się inne. Lepsze.

—-

Ktoś mądry powiedział “Kupię Twój pomysł za dolara, bo tylko tyle jest wart”. Nawet najlepszy pomysł bez realizacji jest niczym. Przedsiębiorczość sama przez się oznacza umiejętność wprowadzania pomysłów w życie. To nie najbardziej kreatywni biznesmeni zarabiają najwięcej.

Ciągłe myślenie i mówienie o swoich planach, to jeden z największych błędów, jakie można popełnić. To jak dostać nagrodę przed udziałem w biegu. “Przebiegnę maraton!” – to świetnie, odpowiedzą wszyscy. Taka chwila podziwu wystarczająco działa na mózg, aby uaktywnił się mechanizm nagrody.

Przebiegłem maraton

Jak już mówić, to o tym, co się zrobiło. Jak myśleć, to o przeszkodach, które można napotkać na drodze. Reszta to wykonanie.

Tak, często bezmyślne, bezmózgie i wkurwiające wykonanie. Zawsze. Im dłużej myślałem o swoich pomysłach, im bardziej je poprawiałem w głowie lub na kartce, tym bardziej się oddalałem od celu.

Przekonałem się, że lepiej jest poświęcić chwilę na planowanie kroków, przemyśleć przeszkody i rozkminić jak je pokonać, a zaraz po tym zabrać się do roboty. Gdy plan jest już gotowy i jest w miarę dobry, działać! Będziemy poprawiać w biegu.

A co jeśli mi nie wyjdzie?

Jeśli będziesz robił to codziennie, to nie może nie wyjść. Sam się o tym przekonałem. Nie wychodzi w momencie, gdy sobie odpuszczasz. Natomiast robiąc codziennie kolejny krok w kierunku ukończenia, uczysz się, napotykasz na nowe przeszkody, pokonujesz je – w końcu jesteś tak obcykany, że po 10. próbie – wychodzi!

Dlatego:
Na początek, zamknij swój śliczny pysk.
Mów tylko o tym, co zrobiłeś.
Nie myśl o planie, wykonuj go.
Po prostu to zrób.

Motywacja? Co, przepraszam?

Jeśli szukasz motywacji w Internecie, książkach, nagraniach lub gdziekolwiek indziej, to weź sobie po prostu daj spokój. Motywację albo masz, albo nie. Gdy ktoś w nocy wyciągnie na Ciebie nóż, to masz motywację, żeby sobie pobiegać, co nie? Gdy naprawdę chce Ci się lać, to nie odkładasz tego na jutro, tylko idziesz i to robisz, tak?

Jeśli nie masz motywacji, nie rób tego. Lepiej powiedz o swoim pomyśle komuś, kto będzie na tyle zdeterminowany, żeby to zrobić. W końcu Twój pomysł może być genialny i pomóc wielu ludziom, więc nie bądź takim egoistą i prześlij mi go na maila. Ja go zrobię, jeśli Ty nie potrafisz. Będziesz mógł powiedzieć wszystkim, że to był Twój pomysł.

Ach, i dam Ci za niego dolara.

Top
%d bloggers like this: