Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(core/post-comments) is not within the allowed path(s): (/home/piotri/domains/malecontent.pl:/tmp:/var/tmp:/home/piotri/.tmp:/home/piotri/.php:/usr/local/php:/opt/alt:/etc/pki) in /home/piotri/domains/malecontent.pl/public_html/wp-includes/blocks.php on line 532
Jak zacząć swoją przygodę z BDSM? – MaleContent.pl
You are here
Home > Lifestyle > Jak zacząć swoją przygodę z BDSM?

Jak zacząć swoją przygodę z BDSM?

Zabawy erotyczne to tak zwany temat rzeka, o którym można by rozmawiać godzinami. Mają one wiele odmian, które dla niektórych mogą się nawet wydawać zupełnie niepowiązane z klasycznym stosunkiem płciowym. Jednym z najpopularniejszych urozmaiceń relacji łóżkowej są zabawy BDSM. Co właściwie oznacza ten skrót? Jak zacząć praktykować BDSM?

 

Co to jest BDSM?

Żeby wyjaśnić, czym są zabawy BDSM, najlepiej jest rozwinąć ten skrót. Składa się on z trzech nakładających się na siebie mniejszych skrótów: B&D, D&S oraz S&M. Pochodzą one z języka angielskiego i oznaczają kolejno „Krępowanie i Dyscyplina”, „Dominacja i Uległość”, a także „Sadyzm i Masochizm”. BDSM natomiast, jako połączenie wszystkich tych terminów, jest pojęciem bardzo szerokim i można do niego odnieść praktycznie każdy akt seksualny opierający się na relacji dominującego i uległego partnera.

Aby móc zaliczyć coś do zabaw BDSM muszą zostać spełnione dwa warunki: widoczny podział na osoby dominujące i uległe podczas zabaw seksualnych oraz dobrowolność wykonywania wszystkich praktyk. To drugie jest szczególnie ważne, ponieważ zmuszanie partnera do jakichkolwiek praktyk seksualnych jest już przestępstwem i czynem niemoralnym. Dlatego niezależnie od tego, jak bardzo osoba dominująca osoba wczuje się w swoją rolę, nie ma ona prawa zmuszać do niczego uległego.

Pierwsze kroki w świecie BDSM

Przez to, jak obszerny jest świat zabaw BDSM wielu początkujących gubi się i popełnia masę błędów. Dlatego konieczne jest pamiętanie o kilku ważnych zasadach dla nowicjuszy tego typu zabaw erotycznych.

Przede wszystkim jeszcze raz należy podkreślić, jak ważna jest obopólna zgoda i zainteresowanie partnerów, dlatego przed pierwszą sesją BDSM najlepiej jest uzgodnić z drugą osobą, jakie są wasze wspólne zainteresowania i ograniczenia. Komunikacja, zrozumienie i zaufanie między dominującymi a uległymi jest podstawą każdej udanej relacji BDSM, zatem do takiej rozmowy trzeba podejść niezwykle poważnie i się w nią zaangażować.

Warto też wspomnieć o tym, żeby nie rzucać się od razu na głęboką wodę. Głównym celem wprowadzenia takich zabaw do sypialni jest zapewnienie obu partnerom przyjemności, dlatego nie ma sensu robienia czegoś, czego nie jest się pewnym, ani do niczego się zmuszać. Przecież na wszystko jest czas i można, a nawet należy stopniowo oswajać się z ideą dominacji jednego partnera nad drugim. Wbrew pozorom jest to konieczne nie tylko dla uległego, ale także dla dominującego, który również nie ma łatwo na początku relacji.

 

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Należy jednak pamiętać, że praktyki BDSM to forma przyjemnej zabawy erotycznej, a nie sposób na wyrządzenie komuś krzywdy. Dlatego podczas wykonywania takich praktyk należy zachować szczególną ostrożność i być do nich dokładnie przygotowanym. Należy pamiętać o ograniczeniach swoich i swojego partnera, tak aby przyjemnej zabawy seksualnej nie zmienić w torturę. Sprawdź również tego typu wibrator analny.

Jednak ciągłe pytanie się nawzajem o swoje poczucie komfortu i odczuwaną przyjemność zaburzyłoby cały wyjątkowy klimat, jaki panuje podczas sesji BDSM. Dlatego większość par decyduje się na ustalenie hasła bezpieczeństwa używanego do przerwania zabawy. Może to być dowolne słowo, którego zwykle nie wypowiada się w sypialni, na przykład „łaska” lub klasyczne „stop”.

Bardzo istotny jest także tak zwany „aftercare”. Jest to okazywanie wobec siebie miłości przez partnerów po każdej sesji, na przykład poprzez długie przytulenie, masowanie obolałych części ciała, czy nawet wspólna kąpiel. Metod aftercare jest bardzo wiele i zależą one wyłącznie od partnerów. Jednak zawsze muszą one mieć taki sam cel: uspokojenie po ostrej i emocjonalnej sesji, wzbudzenie w sobie poczucia zaufania i bezpieczeństwa, a także podkreślenie, że cała sesja była wyłącznie zabawą, niewpływającą na codzienny przebieg relacji partnerów.

 

Piotr Wilk
Dziecko późnych lat osiemdziesiątych. Stabilny emocjonalnie cham i prostak. Lubi chodzić na siłownię, biegać, jeździć na rowerze i kipieć testosteronem. Po siłce zakłada białą wyprasowaną koszulę i jest potulnym domowym misiem. Myśli, że jest prezesem, tak po prawdzie, jest bezrobotnym samcem alfa zdominowanym przez swoją samicę.
http://malecontent.pl

Dodaj komentarz

Top
%d bloggers like this: