You are here
Home > Artykuł Sponsorowany > Na mokro, czy sucho – jak golić zarost?

Na mokro, czy sucho – jak golić zarost?

Golenie to nie lada sztuka i obowiązkowy zabieg pielęgnacyjny od którego żaden mężczyzna nie może uciec. Jednak niektórzy panowie zbyt małą wagę przywiązują do niego przez co ich skóra przypomina raczej tarkę. Wypielęgnowana gładka skóra jest wizytówką każdego mężczyzny. Dlatego warto poznać techniki golenia, dzięki którym można szczycić się zadbaną skórą twarzy. Niewątpliwie absolutnym must have jest zestaw do golenia.

 

Pielęgnacja to podstawa

Moda na zarost może przemija może nie, choć warto pamiętać, że niezależnie od trendów, gładko ogolony mężczyzna zawsze wygląda elegancko. Bądźmy szczerzy długi zarost jest uciążliwy, szczególnie gdy za oknem panuje temperatura powyżej 30 stopni, broda nie przypomina tej od Ekskluzywnego Menela, ale prezentuje się po prostu nieświeżo. Warto pamiętać, że regularne golenie zapewnia bardzo estetyczny wygląd. Jednak istotne znaczenie mają tutaj również kosmetyki. Zatem obowiązkowo w kosmetyczce każdego mężczyzny jest zestaw do golenia. Męskie zestawy do golenia mogą być naprawdę różne. Niewątpliwie powinny one zawierać balsam pielęgnacyjny oraz krem nawilżający, dzięki temu żadna temperatura nie będzie straszna. Istotne znaczenie ma również technika golenia, zatem jak golić zarost? Na mokro czy na sucho?

Golenie na sucho – czy warto je wybrać?

Golenie na sucho zazwyczaj stosuje się w przypadku maszynki elektrycznej. Niewątpliwie zaletą jest szybkość. Nie trzeba również posiadać szczególnych umiejętności. Jednak, gdy chce się mieć gładką skórę bez zarostu, to czasami bywa to niemożliwe, gdyż golarka tak naprawdę tylko ściera włosy, a nie je ścina. Golenie się na sucho jednorazówkami, to już w ogóle abstrakcyjna metoda, która wywołuje niewątpliwie duże podrażnienia. Może także powodować pieczenie. W tym przypadku konieczne jest zastosowanie odpowiednich balsamów kojących czy łagodzących podrażnienia. Zatem warto zdecydować się na męskie zestawy do golenia, które zawierają balsamy łagodzące. Ta metoda jest często polecana dla mężczyzn zmagających się z trądzikiem bądź problemami skórnymi, a także nastolatków z pierwszym zarostem.

Dlaczego zarost lepiej golić na mokro?

Mężczyźni, którzy preferują idealnie gładką skórę powinni zdecydować się na golenie na mokro. Niewątpliwie zapewnia ono komfort. Nie powoduje też podrażnień, niezależnie od tego czy golimy się maszynką jednorazową czy brzytwą. Tak naprawdę zawsze efekt jest świetny. Otóż dzięki tej metodzie można cieszyć perfekcyjnie ogoloną twarzą. Wszystkie włoski usuwane są bezpośrednio przy skórze. Taka metoda jest także polecana dla osób ze skórą wrażliwą, delikatną i skłonną do podrażnień. Dzięki temu, że ostrze przesuwa się z włosem nie trzeba martwić się o podrażnienia, a także można uniknąć wrastania zarostu. Zaletą takiej metody jest również higiena, gdyż wystarczy tylko przemyć brzytwę czy głowicę maszynki, przez co nie pozostają na nich resztki zarostu. Zatem wydaje się, że jest to najbardziej adekwatna metoda dla wymagających mężczyzn. Oczywiście kluczowe jest zaopatrzenie się w odpowiedni zestaw. Męskie zestawy do golenia zawierają zarówno maszynkę lub brzytwę, jak i kosmetyki potrzebne do golenia na mokro i pielęgnacji.

A co z grubym zarostem?

Choć gęsty zarost jest synonimem męskości, może też sprawiać wiele problemów. Otóż golenie go do najłatwiejszych nie należy. Zatem czy jest skuteczna metoda, aby móc cieszyć się gładką skórą? W tym przypadku jedynym słusznym rozwiązaniem jest golenie się na mokro przy użyciu brzytwy. Dla takich mężczyzn polecane są odpowiednie zestawy do golenia, które zawierają specjalne kremy i mydła do zmiękczania zarostu. Zapobiegają one również wrastaniu zarostu. Dzięki temu golenie staje się znacznie szybszą czynnością, a nawet przyjemnością.

Niewątpliwie więcej zalet ma golenie na mokro. Sprawdzi się ono nawet w przypadku bardzo grubego i gęstego czarnego zarostu. Oczywiście kluczowe znaczenie ma tutaj znalezienie odpowiednich zestawów do golenia. Dobrze, aby poza kosmetykami zawierały odpowiednie akcesoria, takie jak pędzel do golenia oraz tygiel do golenia. Dzięki temu każdy mężczyzna będzie mógł cieszyć się piękną i zadbaną skórą, która stanie się jego atutem.

Malkontent Anonim
Tekst nadesłany na naszego maila, lub dodany przez formularz dostępny na stronie.
http://malecontent.pl/wyslij-nam-tekst/

Dodaj komentarz

Top
%d bloggers like this: