You are here
Home > Polityka > Urząd Skarbowy Cię dojedzie! Kupują strzelby.

Urząd Skarbowy Cię dojedzie! Kupują strzelby.

Fiskus zamawia strzelby, żeby lepiej ściągać podatki.

Ja rozumiem, że wolny rynek, konkurencja i w ogóle, ale dlaczego fiskus robi sobie oficjalny przetarg na broń, a chłopaki z Wołomina i Pruszkowa musieli wszystko robić na nielegalu? To nie jest wolnorynkowa zagrywka! Dobra, żarty ba bok. Po co fiskusowi strzelby? Ja nie chcę nawet zgadywać, ale parę dni temu – autentyk – zauważyłem, że nie wysłałem przelewu z dochodowym za 2014. Naprawdę się wystraszyłem, że mnie za to dojadą, ale nie aż tak! Kuźwa! US! Proszę Cię, to tylko 3zł – z resztą… wysłałem je już przedwczoraj – zagapiłem się, daruj Panie!

 

Żeby nie było, że to jakaś internetowa lipa. Po szybkim rekonesansie znalazłem potwierdzenie u źródła:

specyfikacja_strzelby_gladkolufowe Ministerstwo Finansów Urząd Skarbowy Przetarg
specyfikacja_strzelby_gladkolufowe.pdf Ministerstwo Finansów Urząd Skarbowy Przetarg KLIKNIJ by przejść do karty przetargu na stronie Ministerstwa Finansów

 

@AdamFrey się bardziej interesuje bronią i określił to krótko „kurwa, bandyckie obrzyny chcą kupować”. A po co się kupuje bandyckie obrzyny? Żeby stosować bandyckie metody! Ja rozumiem, że aparat Państwowy potrzebuje broni, żeby mnie – zwykłego szaraka – bronić, ale… ale kurwa POLICJA! Wojsko! Od biedy jacyś strażacy, ale kurwa nie Urząd Skarbowy! Toż to jest paranoja, Ministerstwo Finansów za nasze pieniądze kupuje broń, żeby ściągać z nas więcej naszych pieniędzy.  Nie może być tak, że jak myślę o tych 3zł niezapłaconego podatku, to czuję niepokój. Co by było, gdybym miał niezapłacone parę tysięcy? Miałbym srać w zbroję ze strachu, że zaraz wpadnie do mnie spec-brygada Schwarzeneggerów ze strzelbami i zrobią mi Jesień Średniowiecza na chacie? Są reguły, są zasady, podatki trzeba płacić – niestety – tak jest, nie przeskoczymy tego. Zastanawiam się jednak jak to jest, że instytucja która w zasadzie zajmuje się papierkami, pismami i uprzykrzaniem ludziom życia w formie listownej, nagle stwierdza, że będzie ze strzelbami latać po mieście. Nie rozumiem tego. Czy nie wystarczy, że z pieniędzy, które z nas ściągają, opłacamy im policję i szereg innych służb?

Mój kraj taki piękny, a ja dzięki uzbrojonym urzędnikom będę się w nim czuł taki bezpieczny…

Koniecznie podziel się tą informacją ze znajomymi.

Np. na facebooku.

Piotr Wilk
Dziecko późnych lat osiemdziesiątych. Stabilny emocjonalnie cham i prostak. Lubi chodzić na siłownię, biegać, jeździć na rowerze i kipieć testosteronem. Po siłce zakłada białą wyprasowaną koszulę i jest potulnym domowym misiem. Myśli, że jest prezesem, tak po prawdzie, jest bezrobotnym samcem alfa zdominowanym przez swoją samicę.
http://malecontent.pl

4 thoughts on “Urząd Skarbowy Cię dojedzie! Kupują strzelby.

    1. Właśnie dlatego stwierdziłem, że „bandyckie obrzyny”. Ja rozumiem, że strzelby gładkolufowej można użyć do otwarcia zamka w opornych drzwiach. Tyle, że do takiego zastosowania fajnie byłoby mieć jednak kolbę. Oni zamawiają broń, która zaprojektowana jest do wypruwania flaków z odległości wyciągniętych rąk ^^.

Dodaj komentarz

Top
%d bloggers like this: