You are here
Home > Technologia > [ALLEGRO] Uwaga na oszusta mailowego

[ALLEGRO] Uwaga na oszusta mailowego

Dostałem ostatnio od klienta wiadomość, że dostał nie ten towar, który zamówił. Wystraszyłem się, że coś strasznie sknociłem. Przeleciałem szybko wszystkie zrealizowane zamówienia, ale nie znalazłem nic z podobnym nazwiskiem. OK, czyli próba oszustwa.

Mail wygląda tak:

Od: A. Jarzębski

Dzień dobry,

Około tygodnia temu zamówiłem u Państwa w sklepie za pośrednictwem allegro kilka przedmiotów użytku domowego. Zamówienie składałem mailowo ponieważ nie posiadam konta na Allegro. Zapewniono mnie o dostępie do towaru oraz szybkiej wysyłce po wpłacie środków, co uczyniłem przesyłając pieniądze na konto w ING. Paczka dotarła dotarła w dniu dzisiejszym, po dośc dłguim opóźnieniu. Problemem jest, iż nie dość że zamówienie było znacząco opóźnione to otrzymałem towar za który niestety, ale nie zapłaciłem … Wysłali do mnie Państwo przedmiot z zupełnie innej aukcji, mianowicie;

http://allegro.pl/super-f***********

Zastanawia mnie czy ktoś przypadkiem nie odberał mojego zamówienia …

Interesują mnie na tym etapie dwa możliwe rozwiązania sytuacji.
1. Zwrot środków w całości na mój rachunek z którego otrzymali Państwo przelew na swoje konto ing
2. Wysyłka w zamówionego towaru w ciągu 24h …

Oczywiście przedmiot, który otrzymałem przez pomylkę odeslę na podany adres. Dla przypomnienia jeszcze raz załączam potwierdzenie przelewu na konto w ING, szczególy mojego zamówienia a także zdjęcie tego co otrzymałem:

http://docs.kr***************

Proszę o odpowiedź jeszcze w dniu dzisiejszym, w innym wypadku będę zmuszony zgłosić sprawę do serwisu allegro.pl, mam jednak nadzieję na polubowne rozwiązanie sprawy

Z poważaniem,
******* Jastrzębski

mail oszust allegro - malecontent.pl

Trzy rzeczy się w tym mailu nie zgadzają:

 • Pan raz się nazywa Jarzębski a raz Jastrzębski
 • kilka przedmiotów użytku domowego” – bardzo uniwersalne określenie, ja sprzedaję TYLKO kubki, więc takie określenie nie ma tutaj sensu.
 • Po prostu nie miałem ostatnio zamówienia, które mogłoby do treści pasować.

 

Pierwszy link to link do mojej aukcji. Drugi link to link do jakiejś strony – zagwiazdkowałem, żeby nikt nie klikał, bo to może być jakiś grząski wirus. Włączyłem go w bezpiecznej przeglądarce przez proxy na emulatorze systemu i ładuje się, po czy wyświetliło komunikat w stylu „nie można załadować pliku, skontaktuj się z właścicielem”. Tak więc najprawdopodobniej jest to jakiś wirus instalujący się w przeglądarce – nie jestem specjalistą.

Pomyślałem, że może to jakiś amator i da się złapać na takiego maila wysyłając dane:

Dzień dobry,

bardzo przepraszam za pomyłkę, proszę o przesłanie danych do przelewu, pieniążki zwrócę niezwłocznie.

Pozdrawiam serdecznie

Nie odpisał i wygląda na to, że już nie odpisze, tak więc zapewne chodzi mu tylko o kliknięcie w ten nieszczęsny link.

Nie wiem na czym dokładnie żeruje ten oszust, nie wiem na czym to polega, ale przestrzegam – miejcie się na baczności! Nie klikajcie w linki w takich mailach i miejcie się na baczności – tutaj chodzi o Wasze pieniądze. Każdy taki e-mail wpływa na emocje – zobaczcie, że tutaj nieźle operuje tym, że raz zwraca się miło i chce załatwić sprawę polubownie, a na końcu pisze, że będzie zgłaszał do Allegro. Pod wpływem emocji można bardzo szybko palnąć jakieś głupstwo – przelać pieniądze, wysłać towar, klikać w linki itd. Uważajcie na to!

Dajcie znać w komentarzach jeśli mieliście z czymś podobnym do czynienia. Proszę tylko nie wstawiajcie żadnych niebezpiecznych linków!

P.S.:
To pewnie początek fali takich maili, więc dajcie znać znajomym prowadzącym jakąś sprzedaż. Wcześniej spotykałem się już z oszustami wysyłającymi faktury wyglądające jak z ORANGE czy PLAY, maile o treści „Masz paczkę w UPS/DPD/DHL do odbioru, wejdź na stronę…”, oraz „Na Twojej Poczcie czeka na Ciebie przesyłka”. To wszystko też były próby oszustwa, tak więc uważajcie bardzo na maile. W ostatnim czasie ten sposób naciągania ludzi zrobił się bardzo popularny.

Piotr Iskra
Piotr Iskra - z życiowych dokonań najbardziej znaczącym będzie to, że nie ukończył szkoły podstawowej. Mimo wszystko "Nie ma wymówek!" #noexcuses
https://www.instagram.com/piotriskra/

2 thoughts on “[ALLEGRO] Uwaga na oszusta mailowego

 1. Mieliśmy – po fali maili z „poczty polskiej” teraz przychodzą takie:

  Szanowni Panstwo, w nazwiazaniu do rozmowy telefonicznej z piatku, tj. 02/wrzesien, przesylam fakture VAT do rozliczenia.
  Haslo do faktury to: 20151002

  imię i nazwisko, adres

  Do tego spakowany załącznik. Nie klikam, nie sprawdzam, bo śmierdzi z daleka (kto w kraju-raju wysyła fakturę spakowaną, gdzie wiadomo, że wszyscy tylko kombinują jak nie zapłacić, jak nie jest czarno na białym? :)

  1. W poprzedniej firmie kilka razy chciałem rachunek „z PLAY” drukować i szefowej na biurko kłaść, ale za każdym razem przychodziło do mnie to otrzeźwienie, że my przecież w firmie nie mamy nic w playu. :)
   W tamtej firmie wszystkie rachunki tak z automatu zawsze drukowałem i zanosiłem na biurko, a ona pewnie wszystko co na kupce płaciła też „z automatu”. Myślę, że jest duża grupa firm, która zapłaciła złodziejom i do dziś o tym nie wie. Oczy zawsze w koło głowy i innych delikatnych narządów. :)

Dodaj komentarz

Top
%d bloggers like this: